Мария Филипова събра най-много точки след изслушването за зам.-омбудсман
Мария Филипова събра най-много точки – 15, след изслушването пред Комисията по оценяването за заместник-омбудсман. Днес предстои кандидатурата ѝ да бъде внесена в Народното събрание от омбудсмана Велислава Делчева.
На второ място е класирана Марина Кисьова де Хесус с 13 точки, а Деница Димитрова получава 12 точки, съобщиха на сайта на институцията.
Чрез институцията на омбудсмана ще отстраним всички неточности, които към момента нарушават правата на хората, заяви Филипова при изслушването си пред комисията по оценяване на кандидатите. Тя е номинирана от Асоциация „Активни потребители“. Филипова е настоящ председател на Комисията за защита на потребителите (КЗП), предава БТА.
Тя мотивира решението да приеме номинацията с натрупания опит в различни институции. Институциите трябва да са близо до хората, те трябва да бъдат чути, разбрани, изтъкна претендентът за заместник-обществен защитник.
За създаване на национална телефонна линия към изпълнителната власт, на която при нарушение на правата им, гражданите да могат да се обаждат, се обяви още Филипова.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Европейската комисия се присъедини към споразумението за трибунала за Украйна
ЕС |Русия и Украйна размениха по 205 военнопленници след посредничество на Доналд Тръмп
Свят |България задушава силната си енергетика с липса на стратегия
17-и зелен и енергиен форум |НСИ: През първото тримесечие средната работна заплата e 1407 евро
България |Кой печели и губи от срещата на върха между САЩ и Китай?
Общество |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Енергетика |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.