Миньори и енергетици се готвят и за ефективна стачка, пътните блокади засега остават

Миньори и енергетици се готвят и за ефективна стачка, пътните блокади засега остават

Единадесети ден продължават протестните действия на заетите в комплекс "Марица-изток". Остават и блокадите на АМ "Тракия" край Стара Загора, Прохода Република и Подбалканския път край Гурково, по пътя Раднево - Нова Загора. Затворен за движение в района на АМ "Тракия" е и пътят Стара Загора - Димитровград, предава БНР. 

От вчера протестиращите се готвят и за ефективни стачни действия. Това решение беше взето на импровизирано събрание на АМ "Тракия" край Стара Загора. Основното искане на протестиращите е териториалните планове за справедлив преход да бъдат изтеглени и преработени. За 12 октомври е обявен общонационален протест. 

Протестиращите са категорични, че остават по блокадите, докато не бъдат изтеглени териториалните планове за справедлив преход от европейските институции и са готови за стачните действия. 

За да започне ефективна стачка, трябва да се съберат над 3400 подписа от миньорите и над 50% от работещите в ТЕЦ-ове, след което ще бъде обявена и датата. Дотогава блокадите остават. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Летищата в Москва временно прекратиха работа заради украински дронове
Над 50% от оръжията, използвани от Украйна, вече се произвеждат в страната
Няколко типа късмет, върху които всъщност имате известен контрол
С колко поскъпва издаването на лични документи
На днешната дата, 29 декември. Рождениците днес