Николай Денков ще се срещне с премиера на Гърция Кириакос Мицотакис в Атина

Николай Денков ще се срещне с премиера на Гърция Кириакос Мицотакис в Атина

Министър-председателят акад. Николай Денков заминава на еднодневно посещение в Атина на 24 юли, понеделник. Той ще се срещне с премиера на Гърция Кириакос Мицотакис.

В състава на българската делегация са също министърът на финансите Асен Василев, министърът на околната среда и водите Юлиан Попов, министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейкoв и министърът на енергетиката Румен Радев, съобщи правителствената информационна служба.

В началото на тази седмица акад. Денков се срещна с посланика на Гърция в София Алексиос Мариос Либеропулос, за да очертаят темите, които ще бъдат обсъдени в рамките на визитата в Атина. Премиерите на България и Гърция ще обменят мнения по начините за преодоляване на негативните последици от войната в Украйна за икономиката, енергетиката и сигурността, ще разгледат и перспективите за задълбочаване на двустранното сътрудничество между двете държави.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията