ПП-ДБ внесоха вот на недоверие към кабинета

ПП-ДБ внесоха вот на недоверие към кабинета

ПП-ДБ внесоха днес нов вот на недоверие срещу кабинета „Желязков”. Темата е несправяне в областта на икономическата политика на правителството, съобщи Нов тв. Според втората политическа сила в парламента именно с действията си в тази сфера правителството е изкарало хиляди хора по улиците на страната. Първоначално недоволството беше срещу проекта на бюджет за 2026 г., но впоследствие прерасна в искане на оставка на кабинета. Очаква се вотът на недоверие да се гласува следващата седмица. За тогава опозицията обяви и нов протест.

"Цялата ни парламентарна група се подписа като съвносители на предстоящото внасяне на вот на недоверие към правителството". Това обяви в кулоарите на парламента Хайри Садъков от ПГ на "Алианс за права и свободи". 

Като мотиви за решението си парламентарната група, чийто 15 души са се подписали под документа, той изтъкна националното покритие на протестите в страта срещу политиката на правителството. "Както и персонализирането им върху две фигури", допълни той. И изрази очакване, че вотът ще е успешен. 

От своя страна Хасан Адемов посочи, че "дори вотът на недоверие да не успее - духът от бутилката е изпуснат".

"Връщане назад няма. Въпросът не е дали ще падне правителството или не, а кога ще се случи това", заяви той. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дания предупреждава за „фундаментални различия“ след разговорите в Белия дом за Гренландия
Президентът ще връчи третия мандат на АПС
Зеленски ще обяви „извънредно положение“ в енергийния сектор след руските удари
Годишната инфлация в България се забави до 5% през декември 2025 г.
Времето в четвъртък: Слънчево през деня, облачно следобед
Петролът поевтиня, след като Тръмп заяви, че Иран няма план да екзекутира протестиращи
Bild: Първите войски на NATO пристигнаха в Гренландия поради заплаха от САЩ
Легендарна верига за луксозни стоки на Пето авеню обяви фалит след 159 години история