Прокурори тръгват по столичните полицейски управления във връзка с изборите

Общество

Прокурори от Софийската градска прокуратура тръгват по столичните районни полицейски управления във връзка с изборите на 9 юни. От държавното обвинение съобщиха, че ще бъдат проведени серия от работни срещи с разследващи полицаи и служители от оперативния състав на МВР за работата по сигнали и дела за престъпления, свързани с нарушения на изборния процес.

"Целта е да се постигне максимално висока оперативност и координация в работата между институциите,  ангажирани с разкриване и разследване на т.нар. изборни престъпления", уточняват от прокуратурата.

От петък, 10 май, до изборите на 9 юни МВР започна  специализирана операция срещу купуване на гласове. ДАНС вече следи рискови групи, включително чужденци, а контраразузнаването ще се бори с опитите за влияние или намеса от страна на чужди служби. В полезрението на полицаите влизат криминално проявени, които вече са хващани да купуват гласове, както лихвари и местни лидери. „Обръщаме внимание на лица, утвърдили се като местни лидери на етнически и други общности, които могат, под една или друга форма, да оказват влияние при упражняването на глас в определена полза”, обясни в петък и.д. главен секретар на МВР Димитър Кангалджиев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес