Росен Желязков: Започна спецакция в пунктовете за продажба на горива

Започна специализирана акция, която се провежда от няколко ведомства и се координира в Междуведомствения координационен център за противодействие на контрабандата. Участват МВР, НАП, Агенция "Митници" и метрологията. Това съобщи в началото на днешното правителствено заседание премиерът Росен Желязков.
"Целта е масирана проверка на пунктовете за продажба на горива както по отношение на инфраструктурата за фискализация, избягването на данъчно облагане, така и по отношението на качеството на горивата. Проверката няма да е нито първата, нито последната", каза премиерът.
По отношение на Бюджет 2025, на НЗОК и ДОО, Желязков подчерта, че на края на първото тримесечие те все още не са гласувани. "Това поставя много сериозна задача пред работата на приходните агенции за настоящата година. Вярвам, че Министерството на финансите, НАП и Агенция "Митници" ще бъдат на висота, за да си изпълнят амбициозната приходна програма на правителството", каза Желязков.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Министърът на отбраната на Украйна: Ще се нуждаем поне от 120 млрд. долара за отбрана през следващата година
Свят |Франция поиска от X данни за всички потребителски публикации в платформата
Компании |Рокади при сандвичите: Бившият шеф на Burger King е назначен за изпълнителен директор на Subway
Компании |Дойчин Неновски на гости на „Софийски истории“
Общество |Гръцките власти предупредиха за екстремно високи температури до 45°
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Държавният департамент на САЩ одобри продажба на въоръжение на България за 620 млн. долара
Свят |Зеленски обяви, че следващият кръг мирни преговори между Украйна и Русия ще бъде в сряда
Свят |Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
Икономика |Гърция премахва таксите за теглене от банкомат
Финанси |По план за 43 млн. евро: Изкуствен интелект ще помага на държавната администрация в Испания
Технологии |Слънце и жега: Термометрите удрят 42° във вторник
Общество |Най-опасният престъпник на Еквадор беше предаден на властите в САЩ
Свят |

Коментари
Няма въведени кометари.