Съветът за съвместно управление избра първия си председател

Общество

Съветът за съвместно управление избра първия си ротационен председател. Поста заема Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС за срок от три месеца. 

По време на съвета бяха обсъдени комисиите в парламента, за да може те да заработят и да започне придвижването на законите, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ. 

Единодушно Съветът за съвместно управление одобри решенията от съвета да се съобщават с общи прессъобщения. Този подход бе възприет още по време на преговорите за съставяне на правителство, пишат още от ГЕРБ. 

На първото заседание присъстваха зам.-председателите на парламентарната група (ПГ) на ГЕРБ - СДС Рая Назарян, Деница Сачева и проф. Костадин Ангелов, вицепремиерът Атанас Зафиров, министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, зам.-председателят на ПГ на „БСП - Обединена левица“ Кирил Добрев и зам.-председателят на Народното събрание Драгомир Стойнев от страна на „БСП – Обединена левица“, председателят на ПГ на „Има такъв народ“ (ИТН) Тошко Йорданов, зам.-председателят на групата Станислав Балабанов и секретарят ѝ Павела Митова. От „Демокрация, права и свободи“ - ДПС – председателят на ПГ Джевдет Чакъров и зам.-председателят на ДПС-ДПС Валентин Тончев. 

На днешното заседание като представители на правителството присъстваха финансовият министър Теменужка Петкова и вицепремиерът Томислав Дончев. Дончев беше определен да ръководи работата по изготвянето на общите законодателна и управленска програма.

Теменужка Петкова запозна Съвета за съвместно управление с финансовото състояние на държавата и спешната нужда от редовен бюджет. 

Припомняме, че Съветът за съвместно управление е записан като механизъм за вземане на решения в коалицията между ГЕРБ-СДС, "БСП-Обединена левица" и "Има такъв народ" (ИТН). Съветът ще има ротационен председател, който се избира на ротационен принцип за срок от 3 месеца. Негова задача е да организира дневния ред, да модерира заседанията и да осигурява изпълнението на приетите решения, предвижда още споразумението. Заседанията ще са на всеки две седмици, както и при извънредни ситуации, а решенията да се взимат чрез консенсус, е посочено още в споразумението. При липса на такъв, изрично е посочено, че въпросът може да бъде отложен за допълнително обсъждане или да се изготви компромисно предложение, а вето при вземане на решения може да се налага от поне две от страните по това Споразумение. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Топ милиардер: Мъск постигна исторически рекорд със състояние над 800 млрд. долара
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Digital age: Техно пробиви и открития
Напускането може да не ви помогне в борбата с бърнаута