Времето: Предимно слънчево с температури до 28 градуса

Общество

Днес времето ще бъде предимно слънчево, като в ранните часове на места в равнините и котловините ще се образува мъгла. Около и след обяд над планинските райони в Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На отделни места ще превали и прегърми. Вятърът ще бъде слаб до умерен. Максималните температури ще са между 23 и 28 градуса.

Над планините също ще бъде предимно слънчево с валежи на отделни места около и след обяд. Ще духа умерен вятър. На височина 1200 метра максималната температура ще е около 16 градуса, а на 2000 метра – около 9 градуса.

По Черноморието ще преобладава слънчево време, като от североизток ще духа умерен вятър. Не се очакват валежи. Максималните температури на въздуха ще са между 20 и 23 градуса, а тези на морската вода – между 18 и 20 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

Слънцето в София изгря в 5 ч. и 55 мин. и ще залезе в 20 ч. и 52 мин. Продължителността на деня е 14 ч. и 57 мин.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала