Браво, български футболисти! Владо Стоянов отчая Кристияно Роналдо

Дочакахме престижна победа на българския национален отбор по футбол, при това не срещу кого да е, а срещу Португалия на стадион "Д-р Магаляеш Песоа" в Лейрия. Националите се наложиха с 0:1, голът отбеляза дебютантът Марселиньо в 19-ата минута.

Целият отбор се защитаваше геройски през повечето време от мача, но използваше и всяка възможност за контраатаки. Голямият играч на терена бе нашият вратар Владислав Стоянов, който спаси всички удари на португалската звезда Кристияно Роналдо, включително и дузпа през второто полувреме. Той отрази силни удари на Нани и цялото нападение на португалците
Така България остава с положителен баланс от мачовете с Португалия и вече има 6 победи, 4 загуби и 3 равенства. Във вторник националите ни гостуват на Македония в контрола.

Португалия – България 0:1

0:1 Марселиньо (19)

Португалия: 12.Антони Лопеш, 16.Елисеу (82-Гирейро), 2.Бруно Алвеш, 3.Пепе, 11.Виейриня, 16.Жоао Марио, 14.Уилиам Карвальо (75-Перейра), 18.Рафаел Силва (65-Куарешма), 23.Адриен Силва (65-Дани), 17.Луиш Нани (75-Санчес), 7.Кристиано Роналдо
Селекционер: Фернандо Сантош

България: 12.Владислав Стоянов, 2.Страхил Попов (88-Божиков), 5.Николай Бодуров, 3.Александър Александров, 20.Живко Миланов, 21.Светослав Дяков (к), 18.Ивайло Чочев, 7.Михаил Александров (65-Славчев, 93-Терзиев), 10.Ивелин Попов (94-Делев), 11.Марселиньо (83-Тонев), 8.Димитър Рангелов
Селекционер: Ивайло Петев