БСП атакува ГЕРБ с всенародна подписка срещу новия имотен данък "колиба"

БСП атакува ГЕРБ с всенародна подписка срещу новия имотен данък колиба

Социалистическа партия се активизира и смята за залее управляващите с протести срещу законите, които приема мнозинството на ГЕРБ и "Атака" в парламента.

БСП ще инициира протестни подписки в цялата страна по два изключително важни въпроса за новия имотен данък и за избирателния кодекс, съобщи Ангел Найденов, зам.-председател на червените депутати.

Едната протестна подписка е срещу данъка върху имотите с оценка под 1680 лева. „Това е парадокс - вместо обмисляния дълго време „данък лукс” мнозинството сюрпризира българските граждани с данък върху тези имоти, притежание на бедните хора, хората с ниски доходи и в уязвимите социални групи”, коментира Найденов.

Това е най-красноречивото доказателство за отношението на ГЕРБ към хората, двойния стандарт и непоследователността в решенията на управляващите.

Втората подписка е срещу намерението на парламентарното мнозинство да отнеме права: на хората, живеещи в малките населени места до 500 жители, да избират своя кмет, и на хората в големите градове да избират районни кметове.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Медузи спряха работата на най-голямата атомна централа в Западна Европа
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Новата икономика: Кои страни в Европа предлагат най-добрата социална сигурност?
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора