В София не смогват с почистването, снежната покривка е над 30 см.

 В София не смогват с почистването, снежната покривка е над 30 см.

Тежка е ситуацията в столицата заради продължаващия втори ден обилен снеговалеж. От пресцентъра на Столична община, а и кметът на София Йорданка Фандъкова уверяват, че почистващите екипи работят вече повече от 24 часа, но интензивните валежи затрудняват доста изчистването на пътищата.
С предимство се обработват маршрутите на градския транспорт, който "се движи нормално при зимни условия, като само на места има закъснения", по думите на Фандъкова.

Възможно е през деня да се стигне до затваряне за движение на отделни участъци от столични улици и булеварди, за да се осигури почистването им, предупреждават от пресцентъра на общината.

И към момента продължава да вали обилно, а по данни на Института по метеорология, снежната покривка в столицата вече е над 30 см., като в южните райони е дори повече.

Аварийни екипи са се отзовали до момента на 18 сигнала за паднали дървета, сред които на  ул. "Хан Кубрат" и на ул. "Султан тепе". Дърветата са повалени от тежкия мокър сняг, натрупал се върху тях.

Напълно затворени за движение са пътищата в Природен парк Витоша - Драгалевци-Алеко и Бояна – Златни мостове.

"Умолявам всички граждани да се съобразят с тежките зимни условия, ако нямат спешна необходимост, да не излизат навън с автомобилите си.", апелира столичният кмет Йорданка Фандъкова.

Тя обеща, че след като спре снеговалежът, почистващата техника ще влезе и в квартални улици. "За момента обаче трябва да осигурим движението по основните трасета в града, за да може да се движат средствата за градски транспорт, линейки и пожарни", поясни кметът на София. Тя е разпоредила да започне и почистването на тротоарите около спирките на градския транспорт както и на подстъпите към подлезите. След това ще започне и почистването на тротоарите, които са общински.

"Моля, всички граждани да се включат и да почистят пред домовете си, офисите, за да може да облекчим и движението на пешеходците", каза още Йорданка Фандъкова.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
София влиза за първи път в престижна класация на PwC за европейските имотни пазари
Европейската комисия изплаща на България 438,6 млн. евро по плана за възстановяване
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“