Висш прокурор сам поиска да го проверят за печалба от борсата

Общество

Инспекторатът на Върховната касационна прокуратура проверява декларирана от зам.-градския прокурор на София Роман Василев печалба от фондовата борса в размер на 80 000 лв.

Василев сам е поискал проверката за парите, обявени в годишната му данъчна декларация за 2007 г., съобщи главният прокурор Борис Велчев преди днешното заседание на Висшия съдебен съвет.

Велчев отказа да повече подробности по съдържанието на молбата за проверка, както и какви са причините, принудили Василев да я подаде. Той само уточни, че проверката е към края си, а в участието на борсата по принцип няма нищо противозаконно.

Преди време самият Роман Василев събощи пред в. „Сега”, че е играл на борсата чрез брокер през 2007 и 2008 г., който изцяло е движел операциите.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Музеите в Англия се противопоставят на предложението за входна такса за чуждестранни туристи
Какво трябва да знаем за новата епидемия от ебола: 3-тата най-голяма в историята
Иво Христов: Около 30 млн. евро е бюджетът за организиране на "Евровизия", но приходите ще надхвърлят разходите
Легендата на Формула 1 Ален Прост е с травма на главата след брутален въоръжен грабеж
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Русия обяви за международно издирване шахматния шампион Гари Каспаров
Строителството в Германия удари невиждано от 13 години дъно
AI може да замести 80% от уменията. Останалите 20% ще ви направят незаменими