Вотът на недоверие за АЕЦ „Белене” отпада, „Атака” се оттегли

Вотът на недоверие за АЕЦ „Белене” отпада, „Атака” се оттегли

Не са налице конституционни основания за провеждане на вот на недоверие за АЕЦ „Белене”. Това заяви председателят на Народното събрание Цецка Цачева, след като депутатите на „Атака” оттеглиха подписите си за вот на недоверие към правителството.

Цачева разтълкува, че това на практика означава, че вот не е искан и дебати по него няма да се проведат. Според Конституцията, за да се състои вот на недоверие, в деловодството на парламента трябва да е депозирана подписка, подкрепена от минимум една пета от народните представители.

„Аз лично бях против играта на БСП, но се съгласих на подписката за вота с идеята, че ще направим и подписка за референдум за АЕЦ „Белене", но БСП бяха некоректни. Те сега развиват една пиар акция - собствена, като представят идеята за референдума за АЕЦ "Белене" за своя. Това за нас е некоректност, на която няма как да отговорим по друг начин, освен да оттеглим положените подписи", заяви лидерът на „Атака" Волен Сидеров.

„Очевидно е имало натиск върху депутатите от „Атака". Очевидно това е цената да се опази цяла тяхната парламентарна група”. Това коментира лидерът на БСП Сергей Станишев.

Волен Сидеров отрече твърденията на Станишев, заявявайки, че не може да си представи да има някакъв натиск, „защото знаете ГЕРБ какво направи по отношение на „Атака", с парламентарната ни група, с отнемането на субсидията", коментира Сидеров.

На 28 март правителството взе решение да се откаже от проекта АЕЦ „Белене”. Ден по-късно същото направиха и депутатите. След бурни дебати в крайна сметка в решението беше записано да бъде изградена газова централа, която да работи на пазарен принцип

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ