Времето: Слънчево и горещо

Времето: Слънчево и горещо

Днес ще е предимно слънчево, ще има временни заоблачавания, но е малко вероятно да вали. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, в Източна България от север-североизток. Максималните температури ще са между 29 и 34 градуса, в София – 30, прогнозира НИМХ-БАН.

По Черноморието облачността ще е променлива. Сутринта на отделни места, главно по южното крайбрежие, ще има слаби превалявания. Ще духа умерен вятър от североизток. Максималните температури на въздуха ще са 27-29, на водата 27-28 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността. Вятърът ще е до умерен от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е 23, на 2000 метра - около 17 градуса.

Продължителността на деня е 14, 21 ч.

Атмосферното налягане е близко до средното за месеца и през деня ще е без съществена промяна.

Утре ще бъде предимно слънчево, около и след обяд горещо. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток. Максималните температури ще бъдат между 30 и 35 градуса.

През почивните дни ще преобладава слънчево време, с по-значителни увеличения на облачността в часовете около и след обяд над Западна България, но само на отделни места, главно в неделя, ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще продължи да духа слаб, в източната половина от страната до умерен вятър от източната четвърт. В началото на следващата седмица ще има временни увеличения на облачността и на отделни места, главно в Западна и Централна България, ще превали краткотраен дъжд. От север-североизток ще проникне малко по-хладен въздух и температурите слабо ще се понижат. Във вторник ще е ветровито, с променлива облачност, почти без валежи. В сряда ще е предимно слънчево. Вятърът ще отслабне. Температурите ще се повишат с 2-3 градуса и максималните ще бъдат между 30 и 35 градуса.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дания предупреждава за „фундаментални различия“ след разговорите в Белия дом за Гренландия
Президентът ще връчи третия мандат на АПС
Годишната инфлация в България се забави до 5% през декември 2025 г.
Зеленски ще обяви „извънредно положение“ в енергийния сектор след руските удари
Времето в четвъртък: Слънчево през деня, облачно следобед
Bild: Първите войски на NATO пристигнаха в Гренландия поради заплаха от САЩ
Петролът поевтиня, след като Тръмп заяви, че Иран няма план да екзекутира протестиращи
Легендарна верига за луксозни стоки на Пето авеню обяви фалит след 159 години история