Времето: Слънчево и топло

Времето: Слънчево и топло

Днес ще бъде слънчево, но около обяд над Западна България ще се появи разкъсана предимно висока облачност, която до вечерта ще достигне и източните райони. Ще духа слаб, в Източна България до умерен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще са между 22 и 27 градуса, в София 23 - 24.

По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен юг-югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 16 и 20 градуса.

И в планините ще бъде слънчево, след обяд с разкъсана висока облачност. Ще духа предимно умерен запад-северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 16, на 2000 метра - около 9 градуса.

Продължителността на деня е 13, 43 ч.

Атмосферното налягане сутринта ще бъде малко по-високо от средното за април. През деня ще се понижава и вечерта вече ще е по-ниско от средното.

През почивните дни над страната ще има значителна облачност. В събота след обяд само на отделни места, главно в западната половина от страната, ще превали за кратко, а в неделя валежи ще има на повече места, възможни са гръмотевици. Сутрешните температури ще се повишат, а дневните слабо ще се понижат. В началото на следващата седмица с усилване на вятъра от северозапад ще нахлува студен въздух и температурите съществено ще се понижат - във вторник максималните в повечето места ще са между 10 и 15 градуса, а и сутрешните ще са сравнително ниски. Ще се задържи предимно облачно, с валежи от дъжд. В сряда вятърът ще отслабне, валежите ще спрат, а облачността ще се разкъсва и намалява. Минималните температури ще са между 0 и 5 и главно в Западна България ще има условия за образуване на слана. В четвъртък сутринта пак ще е доста хладно. Ще има временни увеличения на облачността, след обяд е възможно да превали.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Френският фермерски синдикат FNSEA призова за национален протест на 25 септември срещу Меркосур и митата на САЩ
Германските компании страдат от слабо интернет покритие въпреки милиардните инвестиции
Конференциите все още могат да донесат огромна възвръщаемост на инвестициите
На днешната дата, 15 септември. Рождениците днес
Цитат на деня