Глобите за гратисчии в София може да станат 40 лв.

Общество

В Столичната община има предложение глобата за пътуване без билет в градския транспорт да бъде увеличана двойно – от 20 на 40 лв. на място и на 100 лв. за акт, съобщава Дарик.

След решението за поскъпването на билетите заместник-кметът по транспорта Любомир Христов обясни пред БНТ, че ще има нови карти - тридневна карта за цялата градска мрежа за 10 лв. и комбинирана карта за наземен транспорт и метро.

Не се предвижда промяна в цената на картите, предвижда се само цената на единичният билет да се увеличи и да стане 1,60 лв. А една от целите на поскъпването на билета е да се стимулира купуването на карти, каза Христов. Той обясни, че значителна част от средствата за транспортната услуга отиват за персонал. Стойността на горивото в услугата е под 7%, каза заместник-кметът.

Христов увери, че се надява скоро да бъде одобрена нова програма и да бъдат внесени още 190 автобуса.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ръст на приходите с тази „остаряла“ маркетингова стратегия
На днешната дата, 30 април. Рождениците днес
Излизането на ОАЕ от ОПЕК не е безпрецедентно. Може ли друга страна да последва примера им?
Разцепление: Продължаваме промяната и Демократична България ще имат две отделни парламентарни групи
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за обилни валежи в 18 области
Цитат на деня
„Булгаргаз“ открива тръжна процедура за доставка на втечнен природен газ на терминал в Турция