Две групи нелегални имигранти са били заловени край Петрич

Две групи нелегални имигранти са били заловени край Петрич

Две групи нелегални имигранти са направили опит тази нощ да преминат незаконно от гръцка на българска територия в зоната на ГПУ-Петрич, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Групите са задържани от граничния полицейски участък. Във всяка група е имало по над 30 души. 

По непотвърдена информация те били много агресивни и се стигнало до сблъсъци с гръцката полиция, съобщава btv

На територията на южната ни съседка за задържани общо 20 от тях и са върнати в бежански лагер в Солун. Другите 50 са преминали на българска територия и са задържани от властите. В момента се намират в Гранично полицейско управление Петрич.

В момента, чрез двустранния координационен център на ГКПП- Кулата се осъществяват преговори с гръцките власти за начина на връщане на нелегалните имигранти. 

От Министерството на отбраната информираха, че военнослужещи от Сухопътните войски ще се включат, за да подпомогнат работата на Гранична полиция по охрана на държавната граница. 
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Правителството предложи Румен Спецов за особен търговски представител в „Лукойл Нефтохим“
САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Ваксината срещу варицела влиза в задължителния календар
На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Борисов: България може още днес да получи дерогация за санкциите срещу руския петрол
Мафията в TikTok: Как престъпните групировки използват социалните мрежи за набиране на кадри?
Икономиката на България с ръст от 3,2% през третото тримесечие