Дания ни обвини в расизъм заради снощния мач

Дания ни обвини в расизъм заради снощния мач

Датският футболен съюз излезе с официално изявление, че настоява  България да бъде санкционирана заради расистки възгласи на фенове на националния ни отбор по време на мача в София снощи. Както знаете, националите успяха да завършат наравно 1:1, въпреки, че играхме с човек по-малко.

Датското онлайн издание "Sporten.tv2.dk" обяви по-рано днес, че български футболни фенове са сипели расистки обиди по левия бек на датския тим Патрик  Мтилига. Самият той нито е чул, нито е разбрал за подвиквания по негов адрес, но  съотборника му Даниел Вас, твърди че ги е забелязал.

 Генералният секретар на датския футболен съюз Джим Стерне също излезе с личен коментар, че очаква ФИФА да се заеме със случая.

Междувременно президентът на БФС Борислав Михайлов обяви, че ще бъде подадена жалба срещу съдийството на мача, което е лишило българският национален отбор от възможността да спечели победа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Утре по обед гласуват третия вот на недоверие към правителството