Жълт код за опасни горещини в 21 области

Жълт код за опасни горещини в 21 области

Жълт код за опасни жеги е обявен за 21 области в страната в неделя - 19 юли. Очаква се на много места температурите да надхвърлят дори 37-38 градуса, посочва "Дарик".

Предупреждението е в сила за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Ловеч, Габрово, Разград, Търговище, Шумен, Сливен, Стара Загора, Пловдив, Пазарджик, Благоевград, Кюстендил, Ямбол, Кърджали и Хасково.

Вчера беше най-топло в Сандански и Русе, където термометърът отчете 37 градуса. В София температурата се спря на 32 градуса. В следващите пет дни времето остава значително топло, на места ще бъде 36, 37 и 38 градуса.

В неделя ще е слънчево, след обяд и горещо. Максималните температури ще са предимно между 33-38 градуса, в София около 33 градуса.

В планините ще е подходящо за туризъм. Ще бъде слънчево, след обяд на места с незначителна купеста облачност. Над Черноморието също ще бъде слънчево. Ще духа характерен морски бриз, а максималните температури ще достигнат 27-30 градуса.

В понеделник времето ще се задържи без промяна - слънчево, почти тихо, около и след обяд - горещо.

Специалистите съветват хората да бъдат внимателни, тъй като се очакват много високи температури. Възможни са здравни проблеми за чувствителни и болни хора, възрастни и деца.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?