Земеделският министър подозира картел за поскъпването на хляб и олио

Общество

Зад поскъпването на хляба и олиото може да стои картелно споразумение, коментира днес земеделският министър Мирослав Найденов. Според него, няма реални причини за скока на цените им.

„Реколтата е много добра тази година, и като количество, и като качество. Без да ставам адвокат на някой по веригата, голяма част от зърнопроизводителите са продали реколтата си и на зелено. Това означава, че мелниците не са я купували на тая цена, която е на борсата в Чикаго в момента (б.р. – цените там се повишиха през последните седмици)“, заяви Мирослав Найденов.

Той призна, че държавата не разполага с механизъм, с който да спре спекулата.

“Ние сме в свободен пазар, няма как да наложим нито минимални, нито максимални цени”, обясни земеделският министър. Други институции трябва да се занимаят с въпроса дали има картелно споразумение, допълни той.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното
Бюджетната комисия одобри на второ четене вдигането на тавана на дълга
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток