Икономиката с ръст от 0,5% за пръв път от началото на кризата

Икономиката с ръст от 0,5% за пръв път от началото на кризата

Българската икономика е отбелязала 0,5% ръст през второто тримесечие на тази година спрямо първото. Това обяви премиерът Бойко Борисов на форум на европейските статистически служби.

Това е първи ръст за икономиката ни от началото на кризата, този резултат показва, че усилията ни през тази година са дали резултат и това ни амбицира да продължим по същия път, заяви още той. В същото време, за всички български граждани, както и за управляващите, тези цифри не са достатъчни, за да кажем, че животът ни се е променил, коментира в дух на самокритика Борисов.

Занапред, Националният татистически институтът ще подава информация за ръста на БВП за всяко тримесечие спрямо предходното, съобщи шефката на статистиката Марияна Коцева.  Досега за разлика от почти всички останали статистически институти на страните в ЕС, НСИ обявяваше данните само на годишна база.

По-рано България не е отчитала ръст на БВП спрямо предходно тримесечие, защото не е разполагала с европейската методология.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Васил Терзиев: Маскираните провокатори не са лицето на протестиращите
Правителството изтегля бюджета от НС
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Президентът призова: Оставка на кабинета и предсрочни избори
България на протест: Десетки хиляди изпълниха центъра на София и големите градове (ОБЗОР)
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 декември
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Тръмп свиква Съвета за национална сигурност на фона на кризата в отношенията с Венецуела