Кънчо Стойчев: Купувайте български стоки!
Ако купуваме български стоки, половината пари се връщат обратно към потребителите. Това обясни пред bTV секретарят на Съюз „Произведено в България” Кънчо Стойчев. Той разкри, че при закупуването на чуждестранен продукт ДДС-то и данъка печалба се връщат в джобовете на местните потребители и така страната ни губи пари.
Според него, ако в следващите няколко месеца продажбата на български стоки се увеличи с 10%, то в държавния бюджет без проблем ще могат да влязат около 1 млрд. лв. В момента българите не са активни на пазара, тъй като безработицата е 11% и потреблението е намаляло драстично. Всеки търси по-евтиното, поясни Стойчев.
Той допълни, че търговците си позволяват прекалено голямо завишаване на цените на някои стоки. По думите му 10-15% надценка е в рамките на нормалното, но на места процентите са повече от 50. Именно затова се предвижда създаването на потребителски коопеарации, където ще има директна търговия между производител и потребител.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Saint-Gobain България с нов главен изпълнителен директор
Мениджмънт | Advertorial |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |Започва церемонията по избор на нов Български патриарх
България |Още една партия влиза в НС?
България |14 факта за кармата, които може би не знаете
Маркетинг |И шефът на "Хиполенд" с отворено писмо срещу София Тех Парк
Бизнес | Advertorial |Първият робот сервитьор (видео)
Технологии |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.