Медал за ансамбъла ни по художествена гимнастика от Европейското в Израел

Бронзов медал спечелиха момичетата от отбора ни по художествена гимнастика на финала на обръчи и бухалки от Европейското първенство по художествена гимнастика в Израел. Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Найденова, Христиана Тодорова и Любомира Казанова, играха последни, по музика от филма "Матрицата" и  получиха 18.138 точки за съчетанието си, което им отреди третото място.

Чисто и без грешки играха българките, но без обичайния си дух и настроение. Още преди началото на първенството, те посветиха може би най-тежкото състезание в живота си на своята съотборничка Цвети Стоянова.

Златото на финала на обръчи и бухалки взеха представителките на отбора на страната домакин с 18.316 точки, а сребърното отличие остана за Испания с 18.233 точки.

Победителките в многобоя от руския национален отбор се класираха на последното осмо място. Нашите момичета завършиха пети в многобоя

Преди това, във финала на лента днес, българският отбор се класира четвърти. Начело тук излезе отборът на Беларус.

Утре нашата делегация се прибира в България.