Министър Йовчев: Районът около китайския ресторант ще остане отцепен до сутринта
Министърът на вътрешните работи Цветелин Йовчев обяви официално пред журналисти, че броят на пострадалите при взрива в столичния китайски ресторант е общо 8, предаде агенция "Фокус". По данни на полицията обаче тази бройка е 11. Никой не е тежко ранен.
"Причината за взрива е газова бутилка, вследствие на което са се взривили и други газови бутилки", заяви министърът.
Всички останали 14 бутилки са изнесени и обезопасени.
Трима от пострадалите при взрива в столицата са с леки наранявания. Те са получили медицинска помощ в ИСУЛ. Двама са получили медицинска помощ във ВМА. Трима пострадали има в „Пирогов”, един от тях е в по-тежко състояние.
Същевременно районът около китайския ресторант ще бъде отцепен до сутринта, допълни министър Йовчев. Предстои да се изясни колко бутилки са гръмнали в заведението. Сериозно пострадала е конструкцията на сградата. При първоначален оглед – няма да се наложи евакуация на живеещите. Ако е необходимо допълнително укрепване, то ще бъде направено в рамките на няколко часа, каза вътрешният министър.
"Всичко, което е необходимо, ще бъде направено в рамките на тази вечер", каза вътрешният министър.
"В момента работим в тясно сътрудничество със Столична община. Тук са кметът на столицата Йорданка Фандъкова и архитект Влади Калинов, директор на дирекцията по строителен контрол в общината. Ще се огледат внимателно всички щети. Взимат се абсолютно всички мерки, надявам се да няма още пострадали оттук нататък. Районът ще остане отцепен до сутринта", каза министър Цветлин Йовчев.
След няколко часа ще има категорични данни за причините, последиците от инцидента, каза вътрешният министър.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Как да разграничите полезните провали от останалите?
Лидерство |NBC: ЦРУ вербува шпиони с алкохол, риболовни принадлежности, виагра и лекарства срещу косопад
Свят |Австралийският премиер Антъни Албанезе се извини за шега с преспиване с Кайли Миноуг
Свят |„Хамас“ разпуска управлението си в Газа и отваря път за технократска администрация
Свят |Южна Корея насочва приходите от данъка върху AI чипове в три направления
Свят |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Свят |Как да разграничите полезните провали от останалите?
Лидерство |Български учени ще правят ток от сероводород в Черно море
Енергетика | Advertorial |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |NBC: ЦРУ вербува шпиони с алкохол, риболовни принадлежности, виагра и лекарства срещу косопад
Свят |Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Автомобили |Какви ще са възнагражденията на членовете на избирателните комисии за изборите
Политика |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтБНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
ФинансиКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
СвятИзненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
Техники за успехABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
БългарияДжеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
ТехнологииADVERTORIAL
Бъдещето си ти: Fibank стартира новото издание на своята стажантска програма
70 години инженерна прецизност: как фабриката на GROHE в Лар превърна душа в технологично преживяване
Коментари
Няма въведени кометари.