НЗОК: Заплатите на лекарите са гарантирани

НЗОК: Заплатите на лекарите са гарантирани

Заплатите на лекарите са гарантирани до края на годината. Това съобщиха от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).

От Касата припомнят решението на Надзорния съвет да бъдат изплатени 80% от разходите на лечебните заведения за болнична медицинска помощ и медицински изделия за месеците септември, октомври и ноември.

„Тези средства гарантират заплатите на лекарите в лечебните заведения за болнична медицинска помощ, както и разплащане с някои доставчици, които ще бъдат избрани по преценка на ръководствата на болниците”, обясниха от НЗОК.

Дълговете за 2013 г. ще бъдат изплатени през януари за сметка на бюджета на 2014 г., допълниха от НЗОК.

По-рано днес се появиха слухове, че болниците ще спрат плановите приеми на пациенти поради липса на средства. Здравният министър Таня Андреева отрече тази информация, заявявайки, че болниците нямат основание да отказват планов прием, защото дейността им ще бъде платена напълно най-късно през януари.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Мерц: Европа не е във война, но вече не е в мир с Русия
Караджов за искания подкуп от шофьори на Роби Уилямс: Случаят е срам и позор
Тръмп и Нетаняху се договориха за план за прекратяване на войната в Газа, подкрепата на „Хамас“ е под въпрос
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Перник и останалите населени места, захранвани от язовир "Студена", са без вода
Рапърът Снуп Дог ще бъде кореспондент на NBC на Олимпийските игри в Италия
Времето: Слънчево и ветровито, на североизток със следобедни валежи