Нов председател на Съюза на свободните демократи

Общество

Съюзът на свободните демократи (ССД) избра ново ръководство. Досегашният му председател Стефан Софиянски отстъпва поста си на Радослав Кацаров, предаде "Дарик". Решението е гласувано по време на днешното, деветото редовно национално събрание на партията.

След като беше избран, Кацаров заяви, че ще търси консолидиране на дясното пространство и ще установи контакт с всяка партия, заставаща зад десните идеи. "Смятаме, че тази ситуация, която се е наложила в момента в политическото пространство в България, до голяма степен облагодетелства две големи политически партии. Те са си самодостатъчни. Всичко останало, което не е в тези партии, пада в миманса и не може да разкрие своя потенциал. Имам предвид БСП и ГЕРБ. Смятаме, че това не е добре за страната", обясни той.

Кацаров не изключва възможността за разговори с представители на Реформаторския блок. "При всички случаи ние искаме да се обединяваме около тези, а не около конкретни субекти. В този смисъл за нас десните тези са по-важно обединително начало", посочва той.

Досегашният председател на партията Стефан Софиянски обяви предстоящото създаване на неправителствена организация, която ще прави анализи и оценки на прехода, както и на днешното управление на страната. Според него най-слабото правителство за последните 23 години е бил кабинетът на Бойко Борисов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното
Бюджетната комисия одобри на второ четене вдигането на тавана на дълга
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток