Обясняваме в Москва за проблемите между „Алма Тур” и „България Ер”

Обясняваме в Москва за проблемите между „Алма Тур” и „България Ер”

Българското министерство на икономиката, енергетиката и туризма даде пресконференция в Москва, на която руските туроператори и журналисти бяха информирани за мерките, които българското правителство е предприело за справяне с кризата с руските туристи. Това стана по време на Международното туристическо изложение "Отдых" 2011.

В пресконференцията взеха участие посланикът на Република България в Русия Пламен Гроздавов, консулът на Република България в Москва Ангел Георгиев, изпълнителният директор на ГВА Тилко Петров, началник-отдел "Туристическа информация, анализи и проучвания" в МИЕТ Албена Методиева, изпълнителният директор на "България Еър" капитан Янко Георгиев и търговският директор на "България Ер" Мария Стоянова. В пресконференцията участие взе и заместник - ръководителят на Федералната агенция по туризъм на Руската Федерация Григорий Саришвили.

Сред присъстващите бяха също изпълнителният директор на Асоциацията на руските туроператори Мая Ломидзе и прес-секретарят на Руския съюз на туристическата индустрия Ирина Тюрина.

Пресконференцията бе организирана, за да бъдат дадени отговори на редица въпроси във връзка с казуса, възникнал заради спора между "Алма Тур" и "България Еър". Представителите на българското правителство изразиха своето съжаление от неприятната ситуация, в която два стопански субекта са поставили българската държава, чуждите граждани и традиционно добрия имидж на страната, като предпочитана дестинация от руските туристи.

Григорий Саришвили изрази мнение, че руските туристи няма да се откажат от България, защото са наясно, че не държавата е виновна за проблемите. Той смята, че неговите сънародници ще продължават да идват у нас, но няма да ползват същия туроператор.

Руското правителство ще обсъди изменение и допълнение на нормативната уредба, с цел намиране на механизъм за реакция от страна на държавата и недопускане подобна ситуация в бъдеще.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Да се увеличи месечната необлагаема сума за ваучерите за храна настояват от бранша
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Асен Василев: Бизнесът и домакинствата имат 134 млрд. лв. в банките
Тръмп иска САЩ да поемат контрола над Газа и да я превърнат в „Ривиера на Близкия изток“
Премиерът нареди превантивни полицейски акции на пътя заради влизането ни в Шенген
Зеленски каза, че би се съгласил на директни преговори с Путин
Премиерът: Ще внесем бюджет на стабилизирането на публичните финанси