Родното село на банковия обирджия скочи в негова защита
Жители на новозагорското село Кортен създадоха подписка в защита на Стефан Стефанов, който на 23 март се опита да обере банка в Сливен, съобщи Дарик радио.
Само за 3 часа в подкрепа на 27-годишния охранител са се подписали над 250 души. Те настояват Стефан да получи по-лека присъда и са готови да му окажат както морална, така и материална помощ. Един от организаторите на проявата допълни, че ако е необходимо, ще съберат пари, за да платят на адвокат и по този начин да избегнат назначението на служебен защитник.
Според Марин Кавръков, областен управител на Сливен, тази декларация не е спонтанна и в нея има политически мотив.
Същевременно в и социалната мрежа Facebook се появи група, която също подкрепя Стефан, който простреля свой колега и задържа за заложници шест жени по време на опита му за банков обир. В момента младежът е с продължена първоначална мярка за задържане от 72 часа. В понеделник обаче Окръжната прокуратура в Сливен ще настоява за постоянен арест.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |Bloomberg: Airbus предупреждава клиентите си за забавяне на доставките с няколко месеца
Компании |Financial Times: Европейските шофьори намаляват покупките на гориво поради ръста на цените
ЕС |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.