Орешарски: Ще подам оставка тогава, когато не мога да се справя със задълженията си

Общество

Ще си подам оставката тогава, когато не мога да се справя с някои от моите задължения, и ще ви уведомя за това. Това каза пред журналисти в парламента министър-председателят Пламен Орешарски, цитиран от „Фокус”.

„Кабинетът беше създаден преди един месец и това, че няма един или двама заместник-министри, може би даже е плюс. Кабинетът е сформиран отдавна, това, че няма на някои места заместници, въобще не ме притеснява, може и без тях”, заяви премиерът пред журналисти. 

"Ще търсим минимално увеличение на дефицита. Твърде е вероятно да не се покрие всичко", коментира той необходимостта от актуализация на бюджета. На въпрос до какъв размер ще стигне дефицитът след актуализация на бюджета, министър-председателят заяви: „Нека първо направим анализите, ще ги представим за обсъждане”.

На въпрос за дефицита в бюджета на МВР от 93 млн. лв. Орешарски заяви: „Толкова е дефицитът към този момент. Ще трябва да търсим допълнително финансиране, не за 93 млн. лв., но поне за най-неотложните разходи”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Автентичността и прозрачността не са едно и също
Япония за първи път в историята си има обединена Национална разузнавателна служба
Най-голямата евросделка от 4 г.: Основателят на Zara купи огромен бизнес център в Париж за 912 милиона долара
Цитат на деня
За първи път от 4 г.: Социологически центрове в Русия отчетоха рекордно нисък рейтинг от 33 % за партията на Путин