Отнемат лиценза на „Исперих БТ”?

Отнемат лиценза на „Исперих БТ”?

Министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов ще предложи на следващото заседание на Министерски съвет да бъде отнет лиценза на „Исперих БТ” АД.

Предприятието е 100 % частно. Ръководството е поискало  отсрочка за изплащане на дължимите суми към служителите си. „Срокът, договорен с мен бе до края на този месец”, посочи министърът и допълни, че предприятието ще бъде санкционирано и предадено на Прокуратурата.

Търпението ни се изчерпа, каза министърът. Той посъветва хората да си потърсят задълженията чрез съда. Това е единствената фирма, която не е изплатила задълженията си, допълни Найденов.

„Исперих БТ”  е 100% частно предприятие, основано през 1993 г. Предметът на дейност включва следните видове операции и сделки: изкупуване на суров тютюн; манипулация и ферментация на тютюн; продажби на манипулиран ферментирал тютюн в страната и чужбина; ферментация на чужди тютюни; съхранение и заготовка за износ на чужди тютюни.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?