Почти 20% от безработните у нас нямат 30 години
19% от от всички безработни са млади хора на възраст до 29 години. Това съобщи Камелия Лозанова, изпълнителен директор на Агенцията по заетостта. Данните са от началото на 2012 г., съобщи БНР. Тези 19% се равняват на 70 хил. младежи, които в момента са без работа, уточни тя.
В същото време най-търсени на трудовия пазар у нас в момента са компютърни специалисти и експерти с познания по редки езици.
„Преди 10-12 години, главно представителствата на чужди фирми в България търсеха стажанти, тъй като имат установени традиции в това отношение. Напоследък обаче и български фирми, големи и по-малки, възприемат тази традиция, активно търсят и предлагат работа на младежи. В момента се търсят главно хора, владеещи чужди езици и IT специалисти. В България примерно много малко са хората, владеещи скандинавски езици, а има търсене в тази област. Същото се отнася и за източните езици като китайски и японски например.“, коментира и Светлозар Петров, управител на „Джоб Тайгър" и организатор на дните на кариерата, които се провеждат от днес в столичната зала „Арена Армеец"
За 10 години над 130 хил. и млади специалисти са посетили форума. 22 хил. от тях са си намерили работа. Варна, Велико Търново, Русе, Свищов и Пловдив също ще са домакини на форума след София.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |МВнР: Приключиха изборите зад граница
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.