Почти 300 висши държавни служители с неточни имотни декларации

Общество

291 души, заемащи висши държавни постове, не са подали пълна и изцяло достоверна информация за имуществото си пред Сметната палата, показва доклад за несъответствия в имотните декларации на политици и магистрати.

От доклада става ясно, че 90 са лицата, за които проверките на ежегодните декларации или уведомления, подадени през 2012 г., са приключили със заключение за несъответствие. За други 201 души проверките на встъпителните и финалните декларации са със заключение за несъответствие.

Най-честият пропуск е свързан с това висшите държавници да не декларират промяна в имотното състояние на съпрузите си, заключават от Сметната палата. Най-много грешки при попълването имотните декларации за периода ноември 2011 – ноември 2012 г. са допуснали представителите на местната власт, следвани от магистрати.

Пълният списък с имената на сгрешилите можете да видите тук.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта