Първанов свиква консултации за ЦИК
От 9.30 ч. днес при президента Първанов започнаха консултации за назначаване на Централна избирателна комисия. Съгласно Изборния кодекс държавният глава трябва да назначи ЦИК не по-късно от три месеца след влизането в сила на кодекса и след консултации с парламентарно представените партии и коалиции, както и с партии, които са представени в Европарламента, но нямат депутати в Народното събрание.
Първанов ще разговаря последователно с представителите на ГЕРБ, Коалиция за България, ДПС, Атака, Синята коалиция, НДСВ и РЗС.
След уточняването на състава на ЦИК, президентът ще издаде указ за назначаване с мандат от пет години. Начело на комисията трябва да е председател, предложен от най-голямата парламентарно представена партия или коалиция от партии. Всяка парламентарно представена партия или коалиция от партии има по един заместник- председател.
Номинацията на ГЕРБ за председател на ЦИК е Красимира Медарова, която в момента е съдия в Софийския апелативен съд.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Как технологиите променят дървообработването?
Технологии |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Стоковата борса: Царевицата беше под натиск от сигнали за изобилно предлагане на нова реколта
Икономика |Неизвестно за известните: Прочут търговец на скъпоценности носи куфар с диаманти на принца на Бруней
Любопитно |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Икономика |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.