Разпитват Борисов в прокуратурата?

Разпитват Борисов в прокуратурата?

Бившият премиер на страната Бойко Борисов е пристигнал във Върховна касационна прокуратура и е влязъл в кабинета на заместник-градския прокурор Борислав Сарафов, без да каже нито дума, предаде БГНЕС.

Посещението на бившия премиер в Съдебната палата най-вероятно е заради скандалния разговор между него, Николай Кокинов и Мирослав Найденов в Банкя, за който доскорошният градски прокурор потвърди.

Медиите, които чакаха Борисов пред кабинета, бяха помолени да напуснат и да изчакат в коридора на Съдебната палата, където се помещава ВКП. Изходите от вътрешния коридор са няколко, така че ако бившият премиер Борисов реши да се скрие и да не говори пред медиите, той може да бъде изведен необезпокояван.

След скандалния разговор градският прокурор на София Николай Кокинов подаде оставка от длъжността, както и като магистрат. Предстои след изборите Кокинов да бъде изслушан от Етичната комисия към ВСС на 13 май.

Юристи съобщиха пред БГНЕС, че Бойко Борисов е смятан за съучастник в престъпленията на Николай Кокинов по чл. 288, в който се казва, че този, който възпрепятства наказателно преследване на друго лице, се наказва с лишаване от свобода от 1 до 6 години. Те са категорични, че Бойко Борисов е взимал противозаконно резултати от прокурорски проверки, преди те да са обявени от прокуратурата. Освен с оставката си, доскорошният градски прокурор на София Николай Кокинов е потвърдил уличаващия разговор с Бойко Борисов и Мирослав Найденов в Банкя. Това е станало в обяснение пред Върховна касационна прокуратура. Кокинов засега е единственият от тримата събеседници, който е дал показания по проверката на ВКП за скандалните записи. Кокинов и вчера не е отговарял на телефона си.

Стана ясно и че тримата бивши служители от СДОТО, уличили бившият вътрешен министър Цветан Цветанов, че устно е разпореждал незаконните СРС-та, не отстъпват от показанията си. Освен устни указания, те са получавали от ръководството на МВР и писмени нареждания кого да подслушват, съобщават разследващи. На бележките обикновено е имало написани само телефонни номера. След "изпълнение на задачата" хартийките се изхвърляли.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ