С рязане на дънер бе открит първият магазин IKEA у нас
Нетрадиционно, с рязане на дънер вместо на лента и звън на шампанско, бе открит първият магазин на шведска верига за обзавеждане IKEA в София.
„Тази инвестиция, която е 60 млн. лв., е особено значима, защото беше направена в период, в който европейските икономики бяха в криза. Да се направи подобна инвестиция наистина показва решителност", заяви на откриването финансовият министър Симеон Дянков.
Още от ранни зори пред магазина се извиха опашки от желаещи да видят новият мебелен магазин. За по-малко от един час IKEA бе посетена от 1800 души. Очакванията са през днешния ден броят им да нарасне до 20 хил.
Най-новият магазин от семейството на IKEA се намира на Околовръстен път 216, близо до кръстовището с Бистришко шосе. Той ще предложи на българските си посетители повече от 7500 продукта за обзавеждане на дома. В него ще се проектират кухни и ще се монтират мебели. Ще бъде предложен и специален транспорт до него.
Родителите, дошли в магазина, ще могат да поверят грижата за децата си на специалистите в детските кътове. Оборудвана е и стая за майките, които имат нужда да се погрижат за бебетата си. Има два ресторанта и бистро. Предлага се и шведска кухня.
В магазина ще работят 330 служители. Той се простира на 29 хил. кв. м площ и предлага 1200 паркинг места. В него посетителите ще могат да разгледат 55 аранжирани стаи и 3 различни апартамента.
„От първия ден на стъпването ни на българския пазар нашата цел е да станем търговец номер 1 за обзавеждане в София", каза Тео Муратидис - управител на IKEA в България.
Бизнес идеята на компанията е да направи всеки ден на хората по добър, като им предложи голям избор от добре проектирани мебели и аксесоари за дома на ниски цени.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Германският финансов министър: Опасенията за недостиг на керосин са основателни
ЕС |Завръщането на древните семена: Наистина ли лимецът и спелтата са по-полезни от пшеницата и царевицата?
Наука и Здраве |Историята на Anthropic: От $0 до $800 млрд. за 5 години
Компании |Къде в Европа подкрепата за електромобилите е най-силна?
Автомобили |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |БНБ пуска нова възпоменателна монета за 150-годишнината от Априлското въстание
Общество |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |Къде в Европа подкрепата за електромобилите е най-силна?
Автомобили |Завръщането на древните семена: Наистина ли лимецът и спелтата са по-полезни от пшеницата и царевицата?
Наука и Здраве |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.