Смолян все още в бедствено положение заради пожара

Смолян все още в бедствено положение заради пожара

Гасенето на пожара в Смолян продължава. Огънят отново се е разгорял през нощта заради вятъра. Това е наложило спешно да бъдат изпратени още пожарни, за да овладеят ситуацията, съобщава бТВ.

Пожарът избухна в ранния следобед вчера и по данни на Нова тв е обхванал около 200 декара иглолистна гора, предимно черен бор.

Въпреки че пожарът е локализиран, бедственото положение остава. В гасенето участват над 200 души - военни, пожарникари, служители на горските стопанства, ловци и доброволци. На помощ са изпратени два хеликоптера на Военно-въздушните сили и военни от Сухопътните войски.

В близост се намира подстанция, която захранва почти половината Смолян с електричество, както и малка бензиностанция.

Опасност за хората няма. Огънят вече гори ниско на земята, огнени пламъци не се виждат, а само гъст дим.

Според местните власти в момента няма опасност пожарът да се разгори отново. След обход кризисният щаб ще прецени дали да отмени бедственото положение.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси