Социалисти: ГЕРБ се разпада!

Социалисти: ГЕРБ се разпада!

„Отхвърлянето на законопроекта за конфискация на имущество, придобито по престъпен начин, е ясен знак за разпада на партия ГЕРБ.” Това заяви в предаването „Тази сутрин” по bTV левият депутат Мая Манолова.

При гласуването в петък проектът, внесен от правосъдния министър Маргарита Попова, бе подкрепен от 71 народни представители. Общо 95-ма гласуваха против. Около 30 от депутатите от управляващата партия не присъстваха в залата. Това според Манолова е ясен знак, че има разцепление в редиците на управляващата партия.

„Стана ясно, че ГЕРБ са сами, никой не застана до тях, а техните депутати, които не бяха в пленарна зала, вероятно разбират, че тази политическа сила се разпада”, коментира още тя.

Основните критики към текста бяха, че с него се въвежда така наречената "гражданска конфискация", която позволява имущество да бъде иззето преди собственикът да има влязла в сила осъдителна присъда.

Другият атакуван текст е, че за да ти бъде отнето имуществото, разликата между доходите и стойността му трябва да е над 96 хил. лева или 400 минимални заплати.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Умният начин да спечелите клиентите на конкурентите си
На днешната дата, 30 септември. Рождениците днес
Две трети от пълнолетните българи са с наднормено тегло или затлъстяване
The Sun: Рекордните 262 души погрешно са освободени от британски затвори за година
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
От Атина до Истанбул за 4 часа: Високоскоростен влак ще свързва европейските столици
Рапърът Снуп Дог ще бъде кореспондент на NBC на Олимпийските игри в Италия