Старира онлайн гласуване за Наградата на Германската икономика в България

Общество

Започна онлайн гласуване за избор на тазгодишните носители на Наградата на Германската икономика в България за 2011 г., съобщиха от Германо-Българската индустриално-търговска камара (ГБИТК).

Гласуването се провежда в две категории: голямо предприятие, член на ГБИТК и малко и средно предприятие (МСП), член на камарата. Претенденти тази година са фирмите: Адвал АД, Аурубис България АД, КолПойнт ню Юръп АД в категория Голямо предприятие. Амкопринт ООД и Юпитер 05 ООД са участниците в категорията МСП.

До 20.01.2012 г. всички желаещи могат да подкрепят своя фаворит на следния адрес.

В гласуването могат да се включат и фирми, които не са членове на ГБИТК. Победителите ще бъдат обявени официално на превърналия се в традиция Новогодишен прием на ГБИТК на 25 януари 2012 г. в Софийската опера и балет.

Наградата на Германската икономика в България се присъжда на фирми и институции за проекти или дейности, подпомагащи деловите контакти между двете държави. Нейни носители за 2004 г. са фирмите Пирин Текс ООД и Фесто Производство ЕООД. През 2005 г. я печелят Софарма АД и Болярка Велико Търново АД. През 2006 г. - Сименс ЕООД, Спесима ООД и МАКСКОМ ЕООД, а година по-късно - Либхер Хаусгерете Марица ЕООД, Елиттур ООД и Петров П.М. ЕООД. През 2008 г. отличието е присъдено на Вестникарска група България ООД, Филкаб АД и СънСЪРВИЗ ЕООД, през 2009 г. на Аурубис България, Иксетик ООД, Тандем-В ООД и Шарлопов Хотелс ЕАД – специална награда за български инвестиции в Германия.

Миналата година призовете грабнаха фирмите АББ АУТОМЕЙШЪН ЕООД, Гео Пауър ООД и М+С Хидравлик АД.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"