Съдът гледа 3 споразумения, с които Сидеров си признава за хулиганство

Общество

Софийски градски съд ще заседава по три споразумения, с които Волен Сидеров се признава за виновен за хулигански прояви.

И трите случая, за които Сидеров признава вина, бяха съпътствани от шумни скандали, припомня Дарик.

Първият е през 2011 г. в Батак - митинг на "Атака" съвпаднал с честванията, посветени на Априлската епопея. Сидеров се качил на сцената по време на детски концерт и отскубнал кабелите за озвучаване на представлението. Националистът бил провокиран от биенето на църковни камбани, които заглушавали митинга на "Атака", а когато се качил на трибуната, гласът му не се чувал от силната музика.

Сидеров признава, че е извършил хулиганска проява и при скандала, нашумял като „Извини се, бе" през 2013 г. Той нападна репортер на ТВ СКАТ заради въпрос защо "Атака" подкрепя мълчаливо ДПС. При тзи скандал Сидеров удари и един от униформените, дошли на мястото.

Третият случай на хулиганство е нахлуването в НАТФИЗ в дните преди местните избори миналата година, което предизвика серия от протести на студенти от театралната академия.
Ако съдът реши да се произнесе положително по предложенията за споразумение между Волен Сидеров и прокуратурата, лидерът на националистите ще бъде признат за виновен по три от общо петте си дела за хулиганство.

И трите споразумения са за пробация със задължителна регистрация по настоящ адрес, периодични срещи с пробационен служител и поправителен труд, вместо който ще бъдат удържани пари от депутатската заплата на националиста.

За скандала в НАТФИЗ споразумение с прокуратурата е сключил и Десислав Чуколов, което предвижда наказание „пробация" със същите мерки.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура