Сътрудниците на депутатите вече наближават 300

Сътрудниците на депутатите вече наближават 300

295 вече са станали нещатните сътрудници на парламента, а 188 пък са личните съветници на 134 от депутатите. Останалите над 100 народни избраници не разчитат на ничия помощ в работата си, пише "24 часа".

Не липсват и по-нестандартни решения при назначенията - проф. Станислав Станилов от "Атака" е взел за съветник сина си Станил, а на червения депутат Борис Цветков пък помага синът на колегата му Георги Мърков – Тодор. Росен Карадимов, който бе съветник на Сергей Станишев на премиерския му пост, влиза в НС като сътрудник на лявата депутатка Сияна Фудулова.

Към 21 постоянни парламентарни комисии има общо 76 нещатни сътрудници. Интересното е, че в тежки комисии като външната, по отбрана и регионалната са с по 1 съветник, икономическата и бюджетната - с по двама, а за комисиите по култура и по образование списъците набъбват до 10 души.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България отчита най-силен годишен ръст на производствените цени в ЕС
Канада изгуби дирите на повече от 47 000 чуждестранни студенти в местни унверситети
Индия има първи актьор милиардер, равен по богатство с Шварценегер, Риана и Тейлър Суифт
Израел започва прилагането на плана на Тръмп за Газа след реакцията на „Хамас“
Неизвестно за известните: Счетоводител спасява от фалит бъдеща голяма комуникационна компания
В очакване на присъда: Рапърът Пъф Деди иска да прави платформа с AI със съкилийника си китайски бизнесмен
ЕК ни удържа 200 млн. евро по Плана за възстановяване заради КПК, имаме 6 месеца да разрешим казуса
Времето: Студено, облачно и дъждовно