Тежка катастрофа между ТИР и автобус, 15 души са в болница

Тежка катастрофа между ТИР и автобус, 15 души са в болница

ТИР и пътнически автобус са се сблъскали, на метри от разклона за сливенското село Камен, съобщиха от пресцентъра на МВР.  При тежкия инцидент, по първоначална информация са пострадали 15 души, които са откарани в болница.

Произшествието е станало днес следобед като първите информации сочат, че автобус с бургаска регистрация, пътуващ в посока Ямбол, е предприел изпреварване и се е ударил челно в движещия се в насрещното платно товарен автомобил с чужда регистрация.

При пътния инцидент са пострадали двамата водачи и 13 пътници. Шофьорите на камиона и автобуса и шестима от пасажерите са настанени в сливенската болница, други седем души са транспортирани до болницата в Ямбол.

На мястото на катастрофата се извършва оглед. Продължава работата по изясняване на причините, довели до инцидента.

Движението в района е спряно в двете посоки. Автомобилите, пътуващи към Ямбол, се пренасочват през село Гергевец, а пътуващите в посока Сливен - през селата Камен или Крушаре.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Удобството е новият двигател на локалната икономика
Китай обгражда Тайван от всички страни при военно учение, Северна Корея изпробва крилати ракети с голям обсег
100 трилиона долара за една дъвка: Как Зимбабве унищожи валутата си?
Зеленски: Украйна иска Русия да ѝ плати репарации
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
Светът на парите: Уолстрийт смята, че акциите могат да продължат да растат, въпреки тревогите около AI