Русия излиза от „Бургас – Александруполис"

Русия излиза от „Бургас – Александруполис

Очаква се в четвъртък Русия да се откаже от проекта за петролопровод „Бургас – Александруполис", съобщи в. „Ведомости".

По време на заседанието в Рим на надзорния съвет и на събранието на акционерите в проектната компания „Транс-Болкан Пайплайн", което ще се проведе утре, руските представители „Транснефт", „Роснефт" и „Газпром нефт" ще обявят, че спират финансирането. Реално ако това се случи проектът фактически ще бъде ликвидиран, обяснява „Ведомости".

Изданието посочва, че този проект от дълго време се сблъсква с проблеми, като пример за това посочва България, която до момента не е съгласувала проекта и не си плаща вноските.

Единствената алтернатива на Русия да увеличи износа си на нефт през Черно море е да се включи в конкурентния и по-скъп проект на Турция - „Самсун – Джейхан".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България на две скорости: София се движи напред, а периферията изостава
Kaufland България получи инвестиционен кредит от УниКредит Булбанк в подкрепа на устойчивата си експанзия
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 17 до 23 ноември
Румен Спецов официално вече е особен управител на дружествата на „Лукойл“ у нас
ООН съобщи за безпрецедентна жилищна криза в Украйна заради войната
Украйна и Франция подписаха декларация за купуване на 100 изтребителя Rafale
Аукционна къща в Германия пусна на търг предмети от Холокоста и предизвика скандал с Полша
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г. насам