Цел: Бедните българи намаляват с 260 хил. до 2020 г.

Един от основните социални приоритети на България е до 2020 година бедните граждани да са с 260 хил. по-малко. Целта произтича от стратегията на Брюксел „Европа 2020” и предвижда предимно осигуряване на повече заетост и интегриране на малцинствата. Това обясни министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов на форум за предизвикателствата пред България до края на десетилетието.
Според Младенов в рамките на изпълнение на ангажиментите си по европейската стратегията, страната ни е формулирала национална цел за драстично намаляване на броя на бедните хора, съобщи bTV. По думите на министъра правителството трябва да положи всички усилия за постигането на тази дългосрочна цел, като се използват средства за финансиране на различни мерки и програми не само от държавния бюджет, но и от Европейския социален фонд.
Младенов посочи още, че Министерство на труда и социалната политика ще осигури 61,7 млн. лв. а социални услуги в общността през 2012 г.
С помощта на Световната банка, България вече е стартирала и друг важен социален проект – за грижата за децата. Той е започнал миналата година и е предназначен за деца до 3 години, като вече около 60 общини са се включили в него, обясни Младенов.
„Най-късно от септември-октомври тази година около 100 000 деца и техните родители ще могат да получат консултации и социални услуги в 60 общини. Целта е да бъдат създадени места в детските градини чрез изграждането на нови или ремонт на стари, намаляване на таксите за занималните, индивидуална и групова работа с децата и родителите, здравна детска консултация и други”, обясни социалният министър.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Денят в цифри
България |Жилищата в Гърция: Недостъпни за покупка и почти невъзможни за наемане
ЕС |НАП разширява списъка на стоките с висок фискален риск
Бизнес |Най-големите ИТ компании в САЩ са си спестили 278 милиарда долара данъци
Финанси |HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024
ПР и събития | Advertorial |Доналд Тръмп: Зеленски споделя вината за жертвите на войната
Свят |Въпросът, който Джеф Безос обича да задава на интервю за работа
Мениджмънт |Новата икономика: Сингапур обяви края на глобализацията и очаква нова по-лоша ера
Бизнес |Безос изпрати годеницата си и Кейти Пери в космоса (видео)
Любопитно |Какви ползи носи AI за начина, по който работим?
Next level HR 2025 |Китайски електромобил влезе в Книгата на рекордите на Гинес
Автомобили |HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024
ПР и събития | Advertorial |Алжир гони френски дипломати за пръв път от 1962 г. насам
Свят |ADVERTORIAL

HR екипът на Технополис и Практикер получи четири отличия на Годишните HR награди на БАУХ 2024

10 години Hub Ahead: За предизвикателствата, които правят разликата и новата реалност за брандовете

GROHE превръща градината Senato в оазис на „Чистата радост от водата “по време на Milan Design Week 2025


Коментари
Няма въведени кометари.