Център ще обучава специалисти по извънредните ситуации
Еврокомисарят Кристалина Георгиева откри център за обучение при извънредни ситуации в столичната Военна академия „Г. С. Раковски”, съобщи „Фокус”. Центърът е изграден с държавни ресурси. В него ще се обучават специалисти в областта на управлението при извънредни ситуации. Те ще бъдат подготвени да съставят планове за защита на населението и критичната инфраструктура в кризисни събития.
Инвестициите в подготовката на кадри за реакция при кризи е много важна за бъдещето на всяка страна, каза по време на откриването Кристалина Георгиева. По думите й всички станахме свидетели на това, че дори една от най-подготвените за бедствия страни – Япония, може да бъде поставена на колене.
Честотата и интензивността на природните бедствия по света са се увеличили пет пъти от 70-те години насам, каза еврокомисарят. Тя отбеляза, че центърът ще се включи в подготовката на кадри от държавната администрация. Чрез уменията на обучените в него експерти ще могат да бъдат спестени средства при евентуални изънредни стуации.
„Имаме огромно задължение да подкрепяме такива програми, които готвят хората за света, в който живеем. Икономическата криза си идва и отива, но пред природата може да сме силни, само, когато сме подготвени, заяви още Георгиева. Тя отбеляза, че ще се радва, ако и нейният екип се обучи в центъра и разказа, че в двугодишния си мандат на еврокомисар вече е виждала земетресения, цунами, наводнения, суша, горски пожари и изригване на вулкани.
Финансовият министър Симеон Дянков и неговият екип ще бъдат сред първите, които ще се обучават в центъра на 9 ноември.
Специалистите на институацията ще бъдат подготвяни дори да реагират при появата на НЛО.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
САЩ добавиха BYD в списъка на компании с предполагаеми връзки с китайската армия
Компании |Зеленски се надява Украйна и Великобритания съвместно да разработят европейска система за отбрана от балистични ракети
Свят |Изслушват предложените кандидати за състав на ЦИК на 12 юни
България |Папа Лъв XIV сравни с чума случаите на педофилия в църквата
Свят |Министър Енчо Керязов обяви загуби от около 9 млн. евро в три спортни дружества
България |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |Германски изследователи предупредиха, че основаният на правила световен ред „се разпада“
Свят |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.