Читателска щафета ще насърчава четенето с "Машина на времето"

Читателска щафета ще насърчава четенето с Машина на времето

Само два месеца след финала на първата кампания за насърчаване на четенето „Читателска щафета с героите на Роалд Дал“, стартира второ издание на кампанията. Новата щафета е под заглавие „Детективи с машина на времето“ и е организирана от стартиралия също днес сайт “Детски книги” и издателство „Фют“, с медийното партньорство на сайта за книги и четене „Аз чета“.

 Целта на кампанията е да предизвика траен интерес и положителни емоции към книгите и четенето у децата, запознавайки ги с приключенията на малките детективи от книгите на немския писател Фабиан Ленк в различни периоди от миналото, с тайнствени загадки и вълнуващи истории.

 Щафетата, подобно на първото издание през есента, ще протече под формата на читателско състезание. В него малките участници ще трябва да прочетат четири книги от поредицата „Детективи с машина на времето“, а после да отговорят на таен въпрос по избор за една от прочетените книги. Малките палавници, приключили с книгите за Читателската щафета, ще трябва да изтеглят специалната форма за участие от сайта на играта, да попълнят необходимите данни, да я удостоверят с подпис на родител, учител или библиотекар и да я изпратят по пощата до 18. май 2012 г.

 Организаторите от сайта “Детски книги” и издателство “Фют” са предвидили и много награди за всички участници. Първите 500 деца, изпратили своята форма за участие, ще получат специални значки с колекционерска стойност, а в края на играта чрез томбола измежду всички участници ще бъде определен и големият победител, който ще получи подарък-изненада. Ще има и няколко специални награди.

 Всички необходими материали за включване в литературното предизвикателство на щафетата, условията за участие и примерен читателски дневник могат да се открият и са достъпни на специалния сайт за щафетата - detektivi.detskiknigi.com.

 

 

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Володимир Зеленски: Русия атакува тази нощ Украйна с около 500 дрона и 40 ракети
Бонусът на Дивия запад: Рио де Жанейро дава парични награди на полицаите за убити престъпници
България отстъпи на Италия с 1:3 във финала на световното по волейбол
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
На днешната дата, 28 септември. Рождениците днес
Асен Василев бе преизбран за председател на "Продължаваме промяната"
Италия ще защитава световната си титла във волейбола срещу България
Песков: Идната седмица Путин ще направи "доста важно изявление"