„Ромпетрол България” с нов изпълнителен директор

Общество

Александр Албин е новият изпълнителен директор на „Ромпетрол България”, съобщиха от компанията. Преди да поеме поста у нас, той е заемал същата длъжност в „Ромпетрол Грузия“.

Албин се присъединява към “Ромпетрол Груп“ през 2008 г., първоначално като съветник на изпълнителния директор. Впоследствие оглавява „Ромпетрол Грузия“ като отговаря за развитието на бизнес стратегията на компанията и постигането на поставените дългосрочни цели. Албин има над 15-годишен опит в нефтената и газова индустрия.

Преди да се присъедини към Ромпетрол, той е мениджър на подразделението, управляващо рафинерията Атирау на „КазМунайГаз” в Казахстан. На тази позиция отговаря за координацията на производствените програми, снабдяването с петрол в рафинерията и продажбата на крайни продукти на различни дъщерни дружества на компанията. Бил е генерален директор и на други две водещи казахстански газови и нефтени компании. Досегашният изпълнителен директор на Ромпетрол България Никита Сорин поема ръководството на компанията „Ромпетрол Газ“, част от Ромпетрол Груп в Румъния, а заместникът му Нуркен Мурзагалиев ще заеме поста на Александр Албин в Грузия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
Няколко големи столични квартала остават без топла вода за пет дни
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение