Facebook активира Safety check след атентите на летище „Ататюрк“

Политика за бисквитки

Няколко часа след атентатите на летище „Ататюрк“, властите наложиха пълна забрана за разпространяването на кадри от терористичния акт във всички медии, за да не се предизвикват хаос и паника. Достъпът до социалните мрежи  Facebook, Twitter и Instagram също бе много забавен.

Турските власти налагат вече по традиция частично блокиране или забавяне на  скоростта на интернет след терористични нападения, за да предотвратят разпространението на снимки от местата на трагедиите.

Затрудненият достъп до Facebook съвпадна с момента, когато социалната мрежа активира функцията Safety check - тя позволява на потребители да отбележат, че са добре и на сигурно място и да успокоят близките си.

Засега още няма данни дали сред убитите и ранените на летище „Ататюрк“ има чужденци и граждани на кои страни са те. Вероятно има пострадали чужди граждани, тъй като летището е международно и има гигантски трафик – за миналата година оттам са минали 60 млн. пътници.  

Броят на убитите, потвърден през нощта, остава 36. Ранените са 147, някои от тях тежко. Известно е само, че сред пострадалите има най-малко 7 граждани на Саудитска Арабия.
Не е известна самоличността на атентаторите-камикадзе.

Премиерът Бинали Йълдъръм е посетил през нощта ранените, настанени в близката до летището болница Бакъркьой, съобщава „Монд“. Придружавала го е внушителна охрана.

Все още никой не е поел отговорността за атаките, но властите смятат за най-вероятна следата към ДАЕШ.

Според коментарите мерките са сигурност на летището – едно от най-охраняваните в света, са попречили на терористите да направят атентатите още по-кървави. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината