Исландия изхвърли обезверената Англия от Евро 2016

Исландия поднесе най-голямата изненада в осминафиналите на Евро 2016, побеждавайки Англия с 2:1.

Англичаните поведоха в резултата още в четвъртата минута от дузпа, реализирана от Уейн Рууни.  За по-малко от 20 минути обаче исландците сътвориха пълен обрат с голове на Рагнар Сигуртсон и Колбейн Сигтурсон.

Всички очакваха, че англичаните ще се хвърлят в щурм да търсят най-малко изравняване, но нищо такова не се случи. По-обезверена Англия не сме виждали. Трите лъва едва съумяваха да си подадат топката, камо ли да създадат опасни положения. Такива обаче сътвориха исландците, които застрашиха вратата на Джо Харт на няколко пъти.

Така с резултат 2:1 Исландия отива на четвъртфинал, където ще играее срещу домакина Франция.