Фотогалерия: Португалия ликува с купата на „Стад де Франс“

В много емоционален и исторически финал снощи националният отбор на Португалия грабна купата на Европейското първенство по футбол след оспорвана битка срещу домакина на първенството Франция. "Мореплавателите" победиха "петлите" с минималното 1:0. Голът падна в продълженията на мача, в 112-та минута. Негов автор бе резервата Едер.

Пред милиони зрители, застанали пред телевизионните екрани, милиони полудели от радост фенове в Португалия и пред десетки хиляди притихнали от мъка французи на стадион "Стад де Франс" в сърцето на Париж, португалският тим вдугна купата.

Контузеният в 24-ата минута Кристиано Роналдо ликуваше редом със съотборниците си и треньора Фернандо Сантуш.

Десетки фотографи на водещите информационни агенции и международни медии снимаха радостта на новия Европейски шампион на френския стадион минути след като резултатът от финала на първенството стана ясен. Ето и някои от най-красивите кадри, отразяващи футболната емоция на стадиона. Снимките са на Getty Images/ Guliver.