Контузеният Кристияно Роналдо вдигна купата

Португалия е новият шампион на Европа по футбол. Отборът спечели финала срещу Франция насред Париж. Капитанът на Португалия вдигна купата на шампионите и хвърли в тъга цяла Франция.

Имаше много тактиктическо надиграване във финала. Най-драматичният момент през първото полувреме бе контузията на Кристияно Роналдо. Със сълзи на очи, капитанът бе изнесен на  носилка в 24-тата минута.

В мача и единият и другият отбор имаха своите силни минути. Французите атакуваха по-често, португалците организирано се бранеха. Така редовното време завърши при резултат 0:0. В продълженията в 112 минута силен удар на Едер в левия ъгъл на френската врата хвърли в екстаз цяла Португалия.

Отборът, ръководен от треньора Фернандо Сантуш, който тънко излезе от предварителната група, показа, че има характер и спечели финала срещу домакините, при това без капитана си.  Португалия я чака незабравима нощ